- eshopRegulus.cz
- Úvod
- Termostatické ventily
- Směšovací termostat. ventil
- Termostatický ventil TSV6 65°C - určeno pro kotle Atmos
Termostatický ventil TSV6 65°C - určeno pro kotle Atmos
- Kompletní specifikace
- Komentáře 0
- Ke stažení
Termostatický ventil TSV6 65°C - určeno pro kotle AtmosSkladem3 194 Kč/ ks2 640 Kč bez DPH
Termostatický ventil TSV6 65°C
Termostatický směšovací ventil řady pro kotle na tuhá paliva směšuje chladnou vodu, která se vrací z otopného systému či akumulační nádrže, s horkou vodou z výstupu kotle a udržuje tak vratnou vodu do kotle, a tím i jeho teplosměnné plochy na teplotě, při které nedochází ke kondenzaci vodních par. Vyvážení ventilu TSV6 se provádí ručně pomocí vyvažovacího ventilu v by-passovém potrubí.
Ventil TSV reguluje průtok vstupem A a v krajní poloze jej těsně uzavírá. Vstup B je vždy otevřen bez omezení. Nemá automatické uzavírání by passu, proto není teplota zpátečky ventilem limitována a její teplota může narůstat od jmenovité teploty výše bez omezení (viz graf) dle nastavení manuálního vyvažovacího ventilu v by-passu ventilu. Vyšší teplota je příznivější pro provoz kotle Atmos, může však docházet i k přehřívání kotle. Pro správnou funkci ventilu TSV je důležité správné nastavení vyvažovacího ventilu.

Graf růstu teploty vody na vstupu do kotle:

| Označení | TSV6 DN40 65°C |
|---|---|
| Připojení | 6/4" |
| Teplota | 65 °C |
| Jednotky | ks |
| Balení | žádný |
| Rozměry balení | 16 x 8 x 16 cm |
| Hmotnost | 1,58 kg |
| Typ hromadného balení | žádný |
| Počet jednotek v hromadném balení | 1 |



